Cyberbezpieczeństwo i ochrona infrastruktury krytycznej

"19 października 2023 r. odbyło się spotkanie pierwszej grupy roboczej działającej w ramach Blue Baltic Community, inicjatywy Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. Tematem spotkania było cyberbezpieczeństwo i ochrona infrastruktury krytycznej. Uczestnicy debaty byli zgodni co do tego, że pomimo wysokiej świadomości cyberzagrożeń, wdrożenia zabezpieczeń technologicznych są na niewystarczającym poziomie. Regulacje prawne nie zawsze nadążają za nowymi rozwiązaniami, ale też zagrożeniami. Kluczem jest rozwój technologii i systemów ochrony, które można aktualizować oraz dostosowywać do pojawiających się nowych wyzwań dla infrastruktury krytycznej. Rozwój offshore wind to element mający potencjał znacznej poprawy bezpieczeństwa poprzez rozbudowę systemu ochrony infrastruktury krytycznej na Morzu Bałtyckim." ~ Redakcja OffshoreWindPoland.pl

19.10.2023 10.00-12.00 Jakub Budzyński

Prelegenci

Filip Papierz (Enamor)

Grupa robocza - Cyberbezpieczeństwo oraz ochrona infrastruktury krytycznej. Absolwent Akademii Morskiej w Gdyni na Wydziale Elektrycznym, magister inżynier radioelektroniki. Bogate doświadczenie biznesowe w obszarze gospodarki morskiej, od wielu lat związany zawodowo z gdyńską spółką Enamor, dostawcą nowoczesnych rozwiązań technologicznych, elektroniki, nawigacji i automatyki morskiej. Dyrektor Pionu Handlowego spółki, praktyk zasady „sprzedawanie to pomaganie”. Prywatnie pasjonat technologii z dziedziny hydrografii, miłośnik turystyki i literatury górskiej.

Krzysztof Labuda (SOLWIT SA)

Grupa robocza - Cyberbezpieczeństwo oraz ochrona infrastruktury krytycznej. Krzysztof Labuda, uczestnik programu Certified Ethical Hacker CEH v11, uczy najnowszych narzędzi, technik i metodologii hackerskich klasy komercyjnej, używanych przez hakerów i specjalistów ds. bezpieczeństwa informacji. W SOLWIT zajmuje się cyberbezpieczeństwem - sprawdza i zabezpiecza systemy, wykorzystując swoje ponad 10-letnie doświadczenie.

Piotr Strzałkowski (SOLWIT SA.)

Grupa robocza - Cyberbezpieczeństwo oraz ochrona infrastruktury krytycznej. Ekspert w zakresie wdrażania rozwiązań cybersecurity w oprogramowaniu wbudowanym. Siła zespołu SOLWIT odpowiedzialnego za wdrażanie rozwiązań IoT. Odpowiadał za wiele projektów dla klientów z różnych branż, ale najlepiej czuje się w systemach dla branży motoryzacyjnej.