Badania środowiskowe i geotechniczne dla projektów MFW
"Badania środowiskowe i geotechniczne odgrywają kluczową rolę w rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. Ich głównym celem jest zapewnienie, że budowa i eksploatacja morskich farm wiatrowych jest zrównoważona, bezpieczna i minimalizuje negatywny wpływ na środowisko naturalne. Był to główny temat kolejnego spotkania Blue Baltic Community, czyli inicjatywy Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości Inkubator STARTER. W spotkaniu wzięli udział praktycy, eksperci oraz przedstawiciele pomorskich firm." ~ Redakcja OffshoreWindPoland.pl
Prelegenci
Paweł Weiner (MAG Offshore)
Posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami morskimi, pełnił aktywną rolę we wspieraniu wielu inwestycji offshore na Morzu Bałtyckim, Morzu Północnym oraz w basenie Morza Śródziemnego.
Zarządza spółką MAG Offshore, która staje się czołowym dostawcą usług w obszarze badań morskich oraz usług O&M dla MFW w regionie Morza Bałtyckiego.
Klaudyna Świstun
Ekspertka w dziedzinie badań środowiskowych offshore i pozyskiwania pozwoleń środowiskowych na potrzeby rozwoju morskich farm wiatrowych.
Związana ze środowiskiem offshore od 8 lat, pracując nad przygotowaniem raportów oceny oddziaływania na środowisko, prac nad statusem ochronnym gatunków i Bałtyku w grupach roboczych HELCOM, opracowywaniem przewodników metodycznych monitoringu PMŚ.
Ernest Jezionek (EJ-SEA)
Magister oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego. Ponad 25 lat doświadczeń zawodowych w obszarze projektów hydrograficznych, inżynieryjnych oraz środowiskowych w sektorze offshore. Specjalizuje się w wsparciu technicznym projektów w zakresie badań geofizycznych oraz geotechnicznych, podwodnego pozycjonowania, prac interwencyjnych w dnie morskim i projektowaniu tras podwodnych kabli i gazociągów.