ESG i GOZ w branży Offshore Wind i pokrewnych

"Morska energetyka wiatrowa to nie tylko kluczowy element transformacji energetycznej Polski, ale także sektor, który musi sprostać wyzwaniom związanym ze zrównoważonym rozwojem. Branża skupia się na budowie farm wiatrowych na Bałtyku, jednak coraz większą wagę przykłada także do aspektów środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego (ESG) oraz gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Wdrażanie zasad ESG w offshore wind to przede wszystkim minimalizacja wpływu na ekosystem morski, uczciwe praktyki w łańcuchu dostaw oraz transparentne zarządzanie. Z kolei GOZ wymaga przemyślenia całego cyklu życia turbin wiatrowych – od projektowania po ich demontaż i recykling. Branża wiatrowa poczyniła na przestrzeni lat znaczące postępy w tym zakresie." ~ Redakcja OffshoreWindPoland.pl

10.10.2024 10.00-12.30 Jakub Budzyński

Prelegenci

Joanna Wis-Bielewicz (Ørsted)

Ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju i zeroemisyjnej transformacji z ponad 20- letnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Od pięciu lat związana z firmą Ørsted - liderem morskiej energetyki wiatrowej, gdzie pełni rolę Dyrektorki ds. rozwoju rynku, odpowiada m.in. za rozwój nowych projektów oraz współpracę z kluczowymi interesariuszami na rzecz zrównoważonego rozwoju, sprawiedliwej transformacji oraz rozwoju innowacyjnych technologii w Polsce.

Anna Kneba (ESGall)

Przedsiębiorczyni z głęboką pasją do zrównoważonego rozwoju, posiadająca silne kompetencje komunikacyjne. Absolwentka prawa (UG), studiująca obecnie na kierunku MBA ESG (Uniwersytet Łazarskiego). Jej misją jest tworzenie bardziej zrównoważonego biznesu. Wdraża strategie, które nie tylko zwiększają efektywność operacyjną, ale również przyczyniają się do tworzenia wartości społecznej i ekologicznej.

Joanna Czerepko (Uniwersytet Gdański)

Dr Joanna Czerepko jest adiunktem na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. We wrześniu 2023 r. dr Joanna Czerepko zainicjowała utworzenie Pomorskiego Forum ESG, którego pierwsze spotkanie miało miejsce w Inkubatorze STARTER. Obecnie skupia się na rozwoju tego projektu, utworzeniu studiów podyplomowych z zakresu ESG oraz dalszej analizie przedsiębiorstw i konsumentów w obszarze zakreślonym przez ten akronim.