Hero 2

Porozmawiajmy o branży offshore wind

Konferencja 2024

W piątek, 22 listopada 2024 r. w Inkubatorze STARTER odbędzie się konferencja podsumowująca projekt Blue Baltic Community. Po intensywnej serii spotkań grup roboczych „Nowoczesne technologie w Offshore” przyszedł czas na Konferencję podsumowującą projektu Blue Baltic Community!

Tematyka Konferencji skupi się na aspektach rozwoju branży morskiej energetyki wiatrowej oraz wyznawania, przed którymi staje.

AGENDA:

  • 14.00 – START
  • 14.20 – 14.40 – Przywitanie gości i podsumowanie projektu Blue Baltic Community – Paweł Braun i Julia Halemba (Inkubator Starter)
  • 14.40 – 15.15 – Jakub Budzyński (Prezes Polskiej Izby Morskiej Energetyki Wiatrowej) – „Offshore Wind w Polsce – Status, Wyzwania i Przyszłe Kroki”
  • 15.15 – 15.30 – Przerwa kawowa
  • 15.30 – 16.30 – Panel dyskusyjny „Potrzeba tworzenia ekosystemu wspierania branży Offshore Wind w Polsce” – w panelu udział wezmą przedstawiciele deweloperów MEW, MŚP i dużych firm local content, uczelni oraz instytucji otoczenia biznesu.
  • 16.30 – 17.00 – Sesja Q&A Uczestników z Panelistami
  • 17.00 – 18.00 – Networking

Prelegenci

Tomasz Harackiewicz (Centrum MEW UMG)

Dyrektor Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Z wykształcenia magister ekonomii (handel międzynarodowy) i doktor nauk społecznych (polityka innowacyjna). Tomasz jest współtwórcą i Dyrektorem Programowym pierwszego w Polsce i drugiego na świecie programu MBA dla sektora morskiej energetyki wiatrowej. Studia podyplomowe Executive Offshore Wind MBA są oferowane przez Uniwersytet Morski w Gdyni we współpracy z Hochschule Bremerhaven (Niemcy) i Business Academy SouthWest (Dania).

Łukasz Kneba (CO-MADE)

Project Manager, Ekspert Łańcucha Dostaw. 15 lat doświadczenia w realizacji projektów morskich i offshore w polskich lokalizacjach łańcucha dostaw. Przez ponad 10 lat świadczył usługi remontowe i nadzorował budowę konstrukcji stalowych dla największych armatorów statków i promów. Współzałożyciel firmy CO-MADE. Firma uznana za doradztwo w zakresie łańcucha dostaw i rozwoju biznesu na rynku offshore wiatrowym w Polsce.

Alicja Mrozowska (Akademia Marynarki Wojennej)

Adiunkt na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Doktor nauk o bezpieczeństwie, w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. Absolwentka Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Wieloletni pracownik w przedsiębiorstwach offshore oil and gas. Wykładowca zajęć Energetyka offshore. Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu maritime safety i maritime security.

Joanna Rybicka-Gornowicz (Orlen Neptun)

Supply Chain Manager Orlen Neptun, ekspertka rynku OZE z ponad 10-letnim stażem w energetyce odnawialnej, w tym morskiej energetyce wiatrowej. Jej doświadczenie obejmuje pracę w zespołach międzynarodowych, gdzie opracowywała strategię współpracy z dostawcami lokalnymi i międzynarodowymi w projekcie offshore wind, dbając o sprawną komunikację, efektywność procesów, a także spełnienie wszystkich wymogów rynku polskiego w zakresie ustawy offshore wind i raportowania local content.

Paweł Braun (Starter)

Od 2021 roku zarządza Inkubatorem Starter, inicjując ważne projekty w ramach promocji branży morskiej. Jako absolwent Studiów Podyplomowych Uniwersytetu Gdańskiego „Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju: morska energetyka wiatrowa” identyfikuje realne potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw i wzmacnia ich kompetencje do przebranżawiania się w kierunku budowania silnego sektora morskiej energetyki wiatrowej.

Jakub Budzyński (PIMEW)

Prezes zarządu Polskiej Izby Morskiej Energetyki Wiatrowej, Supply Chain & Stakeholder Manager w Simply Blue Group, konsultant branżowy w sektorze morskiej energetyki wiatrowej, aktywny promotor rozwoju sektora offshore wind w regionie Morza Bałtyckiego. Ekspert w dziedzinie łańcucha dostaw dla sektora morskiej energetyki wiatrowej oraz regulacji polskiego rynku w tej dziedzinie, od początku kariery zawodowej związany z sektorem morskiej energetyki wiatrowej.