Prezentujemy naszych ekspertów, którzy będą dzielić się swoją wiedzą podczas spotkań grup roboczych.

Wojciech Iwulski (Fundacja Rozwoju Interim Management’u)

ESG (Środowisko, Społeczna odpowiedzialność i Ład korporacyjny) w branży Offshore Wind. Założyciel i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Interim Managementu (FRIM). Specjalizuje się w zarządzaniu zmianą i rozwojem organizacji w MŚP. Swoją pozycję ekspercką w segmencie B2B zbudował podczas 17 lat kariery zarządczej w organizacjach o różnej skali i zasięgu. Od kilku lat dodatkowo zaangażowany wraz z grupą Interim Managerów oraz Partnerów Fundacji w tematykę zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw (ESG).

Joanna Czerepko (Uniwersytet Gdański)

ESG (Środowisko, Społeczna odpowiedzialność i Ład korporacyjny) w branży Offshore Wind. Dr Joanna Czerepko jest adiunktem na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. We wrześniu 2023 r. dr Joanna Czerepko zainicjowała utworzenie Pomorskiego Forum ESG, którego pierwsze spotkanie miało miejsce w Inkubatorze STARTER. Obecnie skupia się na rozwoju tego projektu, utworzeniu studiów podyplomowych z zakresu ESG oraz dalszej analizie przedsiębiorstw i konsumentów w obszarze zakreślonym przez ten akronim.

Dominik Dados (Ocean Winds)

Grupa robocza - Serwis i eksploatacja – Jak zredukować koszty przy zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych? Absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni, Kapitan Żeglugi Wielkiej. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w dziale operacyjnym i utrzymania ruchu w branży morskiej - offshore (O&G) oraz branży stoczniowej. W firmie OW Ocean Winds, jako O&M Manager zajmuje się projektem BC Wind.

Radosław Pleskot (7 Willows Sp. z o.o.)

Grupa robocza - Serwis i eksploatacja – Jak zredukować koszty przy zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych? Z wykształcenia informatyk, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Informatyka i Ekonometria. Doświadczenie w IT zdobywałem w systemach ERP (SAP), a obecnie w rozwoju oprogramowania branży AECO, w tym platformy CDE (Common data environment). Wraz z zespołem programistów 7Willows, korzystając z najnowszych technologii dostarczamy dedykowane rozwiązania i usługi IT.

Jakub Zalewski (INDUSTRIA PROJECT Sp. z o.o.)

Grupa robocza - Digital Twin – Dlaczego Offshore go potrzebuje? BIM Manager, a także inżynier sanitarny, absolwent Politechniki Gdańskiej. Doświadczenie w zakresie BIM zdobywał pracując przy projektach największych budynków z branży ochrony zdrowia w Polsce. Obecnie nieustannie wdraża BIM w firmie Industria Project, zrzeszającej ok. 200 inżynierów ze wszystkich branż rozproszonych po całym kraju.

Mateusz Ambrożewicz (INDUSTRIA PROJECT Sp. z o.o.)

Grupa robocza - Digital Twin – Dlaczego Offshore go potrzebuje? BIM Manager (Building Information Modeling), absolwent Politechniki Gdańskiej na kierunku Budownictwo. Hobbystycznie programista z dyplomem kierunku informatyka Uniwersytetu Gdańskiego. Posiada ponad 14 letnie doświadczenie w zakresie BIM. Zawodowo związany z firmą Industria Project, gdzie razem z zespołem pracuje nad rozwojem i wdrożeniem najnowszych technologii dla blisko 200 inżynierów ze wszystkich branż.

Łukasz Kulas (Politechnika Gdańska)

Grupa robocza - Bezzałogowe/autonomiczne rozwiązania technologiczne dla branży morskiej energetyki wiatrowej (MEW). Pracownik Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Autor ponad 100 artykułów, patentów i rozwiązań innowacyjnych przetransferowanych do firm ICT na podstawie umów licencyjnych. Jego główne zainteresowania naukowe obejmują anteny inteligentne, innowacyjne bezprzewodowe urządzenia wbudowane i rozwiązania dla Internetu Rzeczy (IoT), które mogą być zastosowane w praktyce.

Michał Latacz (BLUE ARMADA ROBOTICS)

Grupa robocza - Bezzałogowe/autonomiczne rozwiązania technologiczne dla branży morskiej energetyki wiatrowej (MEW). Innowator i przedsiębiorca. Właściciel i współwłaściciel międzynarodowych patentów w dziedzinie mechaniki i budowy maszyn. Zaangażowany w wdrażanie wydajnych, przyjaznych dla środowiska technologii usprawniających operacje morskie, chroniących życie we wszystkich jego postaciach i zmniejszających koszty emisji dwutlenku węgla związanych z zagospodarowaniem zasobów morza.

Dawid Walczyna (Mobile Monitoring)

Grupa robocza - Bezzałogowe/autonomiczne rozwiązania technologiczne dla branży morskiej energetyki wiatrowej (MEW). Dawid Walczyna specjalizuje się w zakresie usług i szkoleń związanych z dronami, oferując kompleksowe rozwiązania dla różnych sektorów i branż. Aktualnie związanych z firmą Camdrone oraz własną platformą Mobile Monitoring, którą współtworzy z Rafałem Wolakiem. Mobile Monitoring to innowacyjne narzędzie inspekcyjno-pomiarowe, integrujące dane z dronów latających i wodnych, boi autonomicznych oraz naziemnych stacji pomiarowych.

Rafał Wolak (Mobile Monitoring)

Grupa robocza - Bezzałogowe/autonomiczne rozwiązania technologiczne dla branży morskiej energetyki wiatrowej (MEW). Rafał Wolak, choć z wykształcenia jest informatykiem, to swoją karierę związał z innowacjami technologicznymi z misją ochrony środowiska. Jest założycielem SeaData, specjalizującej się w produkcji urządzeń IoT dostosowanych do indywidualnych potrzeb, zintegrowanych w wysokiej jakości systemami analitycznymi opartymi na uczeniu maszynowym. Rafał jest również współzałożycielem Mobile Monitoring - innowacyjnego narzędzia inspekcyjno-pomiarowego, które integruje dane z dronów latających i wodnych, boi autonomicznych i naziemnych stacji pomiarowych.

Filip Papierz (Enamor)

Grupa robocza - Cyberbezpieczeństwo oraz ochrona infrastruktury krytycznej. Absolwent Akademii Morskiej w Gdyni na Wydziale Elektrycznym, magister inżynier radioelektroniki. Bogate doświadczenie biznesowe w obszarze gospodarki morskiej, od wielu lat związany zawodowo z gdyńską spółką Enamor, dostawcą nowoczesnych rozwiązań technologicznych, elektroniki, nawigacji i automatyki morskiej. Dyrektor Pionu Handlowego spółki, praktyk zasady „sprzedawanie to pomaganie”. Prywatnie pasjonat technologii z dziedziny hydrografii, miłośnik turystyki i literatury górskiej.

Krzysztof Labuda (SOLWIT SA)

Grupa robocza - Cyberbezpieczeństwo oraz ochrona infrastruktury krytycznej. Krzysztof Labuda, uczestnik programu Certified Ethical Hacker CEH v11, uczy najnowszych narzędzi, technik i metodologii hackerskich klasy komercyjnej, używanych przez hakerów i specjalistów ds. bezpieczeństwa informacji. W SOLWIT zajmuje się cyberbezpieczeństwem - sprawdza i zabezpiecza systemy, wykorzystując swoje ponad 10-letnie doświadczenie.

Piotr Strzałkowski (SOLWIT SA.)

Grupa robocza - Cyberbezpieczeństwo oraz ochrona infrastruktury krytycznej. Ekspert w zakresie wdrażania rozwiązań cybersecurity w oprogramowaniu wbudowanym. Siła zespołu SOLWIT odpowiedzialnego za wdrażanie rozwiązań IoT. Odpowiadał za wiele projektów dla klientów z różnych branż, ale najlepiej czuje się w systemach dla branży motoryzacyjnej.